چرا محتوای شما باید با دیگران متفاوت باشد؟

چرا محتوای شما باید با دیگران متفاوت باشد؟

به این موضوع فکر کنید که چرا باید محتوای شما باید با دیگران متفاوت باشد؟ این سوال و جوابی که به آن می‌دهید می‌تواند کسب و کار شما را کاملن متفاوت از دیگران کند.

 

تفاوت شما را متمایز می کند

چند وقت پیش داشتم به این موضوع فکر می‌کردم که اگر یک موضوعی را مخاطب جستجو کند و تمام نتایج صفحه اول گوگل به آن موضوع از یک زاویه نگاه کرده باشند و محتوایی که تولید کرده‌اند شبیه هم باشد، در این صورت مخاطب چطور می‌تواند شما را بین این همه مورد یکسان انتخاب کند.

به این فکر کنید که شما در بین تمام این کسب و کارها از یک زاویه متفاوت به موضوع نگاه کرده باشید و محتوایی که تولید کرده‌اید آن موضوع را از یک جنبه تازه بررسی کرده است. در این صورت مخاطب متوجه این تفاوت شده و به راحتی به سمت شما حرکت خواهد کرد.

داشتن کوچکترین تفاوت در محتوایی که تولید می‌کنید به مخاطب این سیگنال را ارسال می‌کند که اینجا یک چیز متفاوت وجود دارد و می‌تواند زمان بیشتری را صرف خواندن محتوای ما کند.

 

چطور به این تفاوت در تولید محتوا برسیم؟

شما نباید محتوایی شبیه محتوای سایر افرادی که در حوزه شما فعالیت می‌کنند تولید کنید. چون این شباهت محتوایی مخاطب را در انتخاب شما گمراه خواهد کرد. قبل از اینکه تولید محتوا را شروع کنید، به این فکر کنید که چرا کسی باید بخواهد از بین هزاران سایت و پیج مشابه، محتوای شما را بخواند؟

در هر زمینه‌ای که بخواهید فعالیت کنید، حداقل چند سایت یا پیج موفق در آن حوزه دارند قبل از شما فعالیت می‌کنند. باید به این موضوع فکر کنید که چرا کسی باید مطالب شما را بخواند؟

به این فکر کنید که به چه چیزی در این حوزه پرداخته نشده و مورد غفلت واقع شده است.

همیشه بیان تجربیات شخصی در زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید برای دیگران جذاب است و موردی است که همیشه باعث تمایز محتوای شما با دیگران خواهد شد.

هر چیزی که شما بخواهید در مورد آن صحبت کنید قبلن یک نفر به آن موضوع پرداخته است. محتوای شما باید به گونه‌ای باشد که هیچ‌کس قبلن آن را شبیه سبک شما ارائه نکرده باشد.

 

باید محتوای شما بهتر از دیگران باشد

در میان خیل عظیم محتوای یکسانی که در دنیای امروز تولید می‌شود و همه در حال کپی کردن از روی هم هستند، داشتن یک زاویه دید متفاوت مثل یک الماس در میان هزاران کربن است که نور خود را از فرسنگ‌ها دورتر به دنیای اطراف خود نشان می‌دهد و چشمک می‌زند.

داشتن تفاوت با دیگران در محتوایی که تولید می کنید به شما یک شانس بیشتر برای دیده شدن می‌دهد.

برای بهتر بودن نسبت به دیگران نیاز نیست کار خارق‌العاده‌ای انجام دهید، همین که دنیا را از زاویه دید خودتان نگاه کنید کافی است. همین خود بودن باعث ایجاد تفاوت در محتوای تولیدی شما خواهد شد و همین تفاوت در چشم مخاطب ماندگار خواهد شد. تفاوت موجب تمایز و در نهایت بهتر بودن شما نسبت به دیگران خواهد شد.

برای تبدیل شدن به بهترین فرد در حوزه خود کافی است که این مسیر را دنبال کنید. ابتدا خودتان باشید و دنیا را از نگاه خودتان ببینید و تجربیات خودتان را بازگو کنید. همین فرمول ساده موجب خواهد شد که شما تبدیل به بهترین فرد حوزه خودتان شوید، کافی است که در این راه استمرار داشته باشید.

به نظر شما راه ایجاد تفاوت در محتوایی که تولید می‌کنیم چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *