روزانه چند صفحه کتاب بخوانیم؟

روزانه چند صفحه کتاب بخوانیم؟

روزانه چند صفحه کتاب بخوانیم؟ این سوالی است که هر فرد کتاب خوانی در مسیر کتاب خوانی خود حداقل یک بار از خود پرسیده است. جواب دادن به این سوال هم با توجه به این که در کجای مسیر کتاب خوانی هستیم و با چه هدفی کتاب می‌خوانیم، متفاوت خواهد بود.

 

در شروع کتابخوانی روزانه چند صفحه کتاب بخوانیم؟

هنگامی که تازه می‌خواهیم وارد مسیر کتاب خواندن شویم و یک تازه کار هستیم، چون مسیر عصبی کتاب خواندن در ما شکل نگرفته است باید در طراحی مسیر خیلی دقت کنیم و این کار را برای خودمان لذت بخش کنیم و با قدم‌های کوچک پا در مسیر کتاب خوانی بگذاریم.

مثل وزنه زدن که باید ابتدا با وزنه‌های کوچک شروع کنیم و به مرور با قوی شدن عضلات سراغ وزنه‌های سنگین‌تر برویم، در کتاب خوانی هم به همین شکل است. در شروع باید خواندن را با گام‌های کوچک روزانه شروع کنیم و به مرور با قوی‌تر شدن عضلات ذهن به سراغ گام‌های بزرگ‌تر برویم.

اگر تازه کتاب خوانی را شروع کردید پیشنهاد می‌کنم هر روز حداقل دو صفحه از یک کتاب را بخوانید تا آن را تمام کنید. گاهی اوقات ممکن است پیش بیاید که بیشتر از دو صفحه بخوانید، اما هرگز کمتر از این مقدار نخوانید. خواندن دو صفحه وقت زیادی از شما نمی‌گیرد، بنابراین جای هیچ عذر و بهانه‌ای برای نخواندن باقی نمی‌ماند.

برای تبدیل سریع‌تر این مدل خواندن به عادت پیشنهاد می‌کنم این دو صفحه را اول صبح پس از بیدار شدن و در یک مکان ثابت بخوانید. کتاب خواندن با این روش کار ساده‌ای است، فقط باید زمانی را به این کار اختصاص دهید.

وقتی برای خواندن یک زمان و مکان مشخص در نظر بگیرید و با تجهیزات لازم مثل قلم و کاغذ سراغ این کار بروید، مطالعه شما فعالانه خواهد بود و سود بیشتری به شما خواهد رساند.

 

چگونه بیشتر کتاب بخوانیم؟

با روزی ۲ صفحه کتاب خواندن می‌توانیم در یک ماه ۶۰ صفحه کتاب بخوانیم و در سال ۷۲۰ صفحه کتاب می‌شود که حدود ۴ کتاب در سال است. ۹۰ درصد افراد همین یک کار ساده را هم انجام نمی‌دهند.

اگر خواندن ۴ کتاب در سال برای شما راحت است و دنبال برنامه پیشرفته‌تری برای خواندن کتاب‌های بیشتر هستید در ادامه با من همراه باشید.

برای خواندن کتاب بیشتر باید یک سیستم ایجاد کنیم تا بتوانیم با کمک این سیستم کتاب خواندن را هر روز اجرا کنیم و برنامه خواندمان را به خوبی پیش ببریم.

با خواندن بیست صفحه کتاب روز خود را آغاز کنید. بهتر است این کار را در اولین ساعتِ روز انجام دهید، زمانی که هنوز کارهای ضروری دیگر از راه نرسیده‌اند. قبل از آغاز روزی پرهیایو، کمی روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

اگر روزانه ۲۰ صفحه کتاب بخوانیم چون حجم زیادی ندارد به همین دلیل ترس ایجاد نمی‌کند. با سرعت متوسط خواندن افراد معمولی، بیشتر مردم می‌توانند ۲۰ صفحه را در مدت ۳۰ دقیقه تمام کنند. با روزی ۲۰ صفحه کتاب خواند، در یک ماه ۶۰۰ صفحه و در یک سال ۷۳۰۰ صفحه کتاب خواهیم خواند که تقریبن معادل ۳۵ کتاب در سال است.

این عادت جدید ۲۰ صفحه کتاب خواندن در روز را در خود ایجاد کنید و به آن پایبند باشید. ساخت عادت نیاز به زمان دارد شما می‌توانید با استفاده از تکنیک پومودورو بلافاصله بعد از بیدار شدن با یک پومودورو کار این ۲۰ صفحه را بسازید.

شما روزی چند صفحه کتاب و با چه روشی می‌خوانید؟

2 دیدگاه برای “روزانه چند صفحه کتاب بخوانیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *