ریلز (Reels) اینستاگرام چیست؟ چگونه از ریلز استفاده کنیم؟

ریلز (Reels) اینستاگرام چیست؟

این روزها ریلز (Reels) در ایران برای همه کاربران اینستاگرام فعال شده است، به همین خاطر تصمیم گرفتم که یک مقاله کامل در مورد ریلز و نحوه استفاده از آن بنویسم.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام چیست؟

ریلز (Reels) اینستاگرام یکی از ویژگی کاملن جدید اینستاگرام برای کاربران است که می‌توانید کلیپ‌های ویدیویی را با موسیقی بسازید و در استوری، به عنوان یک پست و یا در تب جدید Reels در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

ریلز اینستاگرام به کاربران این امکان را می‌دهد که ویدیوهای کوتاه در اینستاگرام ارسال کنند. ریلز یک راه جدید برای به اشتراک گذاری محتوا در اختیار کاربران قرار می‌دهد و در پاسخ به محبوبیت فزاینده تیک تاک در اینستاگرام راه‌اندازی شد.

ویدیوی ریلز را می‌توانید در داخل اینستاگرام بسازید یا از قبل آن را خارج از اینستاگرام بسازید و سپس در اینستاگرام آپلود کنید. ریلز شباهت بسیار زیادی با تیک تاک دارد و می‌شود گفت که اینستاگرام آن را از روی تیک تاک کپی زده است تا بتواند با آن رقابت کند.

مهم‌ترین مزیت ریلز که باید از آن استفاده کنید این است که طراحی شده‌اند تا محتوای شما را به افرادی که شما را دنبال نمی‌کنند نشان بدهند. الگوریتم ریلز اینستاگرام به این صورت است که براساس علاقه هر فرد در صفحه (فید) خانه اینستاگرام به او ریلز نمایش می‌دهد.

با تعاملی که مخاطب با ریلزهای نمایش داده شده برقرار می‌کند، اینستاگرام به شناخت بیشتری از علایق مخاطب رسیده و ریلزهای مناسب با علاقه او را برایش نمایش می‌دهد.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام چه زمانی راه اندازی شد؟

ریلز (Reels) اینستاگرام به صورت بتا و آزمایشی در سال ۲۰۱۹ در برزیل راه‌اندازی شد و سپس در اواخر سال ۲۰۲۰ در بیش از ۵۰ کشور عرضه شد. در سال ۲۰۲۲ به صورت جهانی در همه کشورها عرضه شد.

 

آیا ریلز (Reels) اینستاگرام برای همه فعال شده است؟

در ابتدا ریلز فقط در ۵۰ کشور عرضه شده بود و در بیشتر کشورها دسترسی به آن وجود نداشت. به خصوص فعال کردن ریلز در گوشی‎های اندروید برای ما ایرانی‌ها مکافات عظیمی بود ولی با تغییراتی که در تابستان سال ۲۰۲۲ در اینستاگرام ایجاد شد، ریلز برای تمام گوشی‌ها و در تمام کشورها فعال شده است.

 

طول ویدیوهای ریلز باید چند ثانیه باشد؟

مانند استوری‌های اینستاگرام و ویدیوهای تیک تاک (TikTok)، ریلز (Reels) اینستاگرام نیز به صورت کوتاه طراحی شده است. زمانی که Reels برای اولین بار راه اندازی شد، حداکثر طول یک ویدیو ۱۵ ثانیه بود، با این حال، این مدت به ۹۰ ثانیه افزایش یافته است.

در به روز رسانی تابستان سال ۲۰۲۲ تمام ویدیوهای اینستاگرام تبدیل به ریلز شدند. به طور کلی اعتقاد بر این است که بهترین شکل ریلز بین ۱۵ تا ۳۰ ثانیه یا کوتاهتر است.

این مقاله هر روز به روز رسانی خواهد شد

2 دیدگاه برای “ریلز (Reels) اینستاگرام چیست؟ چگونه از ریلز استفاده کنیم؟

  1. بیتا برناک گفته:

    آقای کریمی عزیز مثل همیشه مطالب عالی با قلمی روان و رسا .
    امیدوارم همیشه موفق باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *