چرا باید وبلاگ نویسی را هر چه زودتر شروع کنید؟

چرا باید وبلاگ نویسی را هر چه زودتر شروع کنید؟

چه قصد داشته باشید وبلاگ نویسی را شروع کنید یا جزو افرادی هستید که سال‌ها در مسیر وبلاگ نویسی هستید، به عنوان وبلاگ نویس یک نوع تردید در نوشتن اولین پست وبلاگ یا پست بعدی سراغ شما خواهد آمد.

 

برای بهتر شدن باید شروع کنید

“اولین پست‌های وبلاگ شما بی‌نقص نخواهند بود، اما فقط باید این کار را انجام دهید. باید از یک جایی شروع کنید.” – شین بارکر

“برای شروع لازم نیست عالی باشید، اما برای عالی شدن باید شروع کنید. ” – زیگ زیگلار

اغلب اوقات، اولین قدم سخت‌ترین بخش کار است. هیچ‌کس نمی‌خواهد چیز بدی منتشر کند، اما تا زمانی که شروع نکنیم نمی‌توانیم بهتر شویم. یک چیز بد را می‌شود اصلاح کرد تا بهتر شود اما وقتی چیزی وجود ندارد، چگونه می‌خواهیم آن را بهتر کنیم. لازمه‌ بهتر شدن در هر کاری شروع کردن است.

نحوه راه رفتن خود را به یاد بیاورید که چطور آن را در کودکی شروع کردید و الان به نحوی راه می‌روید که به آن فکر هم نمی‌کنید، چون تبدیل به یک امر مسلم شده است. نوشتن هم به همین شکل است باید از یک جایی شروع کرد و هزاران بار زمین افتاد تا راه رفتن در مسیر نوشتن را یاد گرفت.

هیچ نویسنده‌ای به صورت مادرزادی و از شکم مادر به صورت نویسنده وارد این دنیا نشده است، کارهای اول تمام نویسنده‌ها را که بررسی کنید به این نکته خواهید رسید که نوشتن هم مثل راه رفتن و هر مهارت دیگری تمرین می‌خواهد. هر کسی که بیشتر تمرین کند در این مسیر تواناتر خواهد شد.

همه افراد وقتی به اولین پست وبلاگ خود نگاه می‌کنند از تعداد زیاد اشتباهات خود کلافه می‌شوند. هیچ شخصی وبلاگ نویسی را با بهترین کار خود شروع نکرده است، هرکس خلاف آن را به شما بگوید دروغ گفته است.

برای حرفه‌ای شدن در هر مهارت و شغلی باید ابتدا مبتدی بودن در آن مهارت و شغل را بپذیریم. راه حرفه‌ای شدن از مبتدی بودن می‌گذرد. مثل یک کودک کاملن رها قبول کنیم که چیزی نمی‌دانیم و از این ندانستن خجالت نکشیم، شروع کنیم به پرس و جو کردن و سوال پرسیدن.

برداشتن اولین قدم همیشه سخت است اما چیزی که خواهید دید این است قدم بعدی آسان‌تر خواهد شد، قدم بعدی آسان‌تر و قدم بعدی آسان‌تر. تفاوت اصلی افراد موفق و افراد ناموفق این است که افراد موفق همیشه اولین قدم را برداشته‌اند.

شروع کردن همیشه سخت‌ترین مرحله کار است. خیلی از افراد به مقصد نمی‌رسند چون شانس شروع کردن را به خوشان نمی‌دهند.

 

سخت ترین گام وبلاگ نویسی را زودتر بردارید

اگر قصد دارید وبلاگ نویسی را شروع کنید به هیچ چیزی فکر نکنید و فقط این کار را شروع کنید، این را من به شما قول می‌دهم که اگر فقط شروع کنید و ادامه دهید، کار نوشتن هر روز از روز قبل برای شما آسان‌تر خواهد شد.

با نوشتن هر روزه در وبلاگ خود هم به یک نویسند تبدیل خواهید شد و هم به یک یادگیرنده دائمی بدل خواهید شد.

تعهد داشته باشید به نوشتن در وبلاگ خود شما اگر یک سال به وبلاگ خود متعهد بمانید در ادامه این وبلاگ است که به شما متعهد خواهد ماند.

اگر وبلاگ نویس هستید و نوشتن را رها کردید، دوباره به هر بهانه‌ای که شده به نوشتن برگردید و تا می‌توانید نوشتن را برای خودتان آسان کنید. از اتفاقات روزانه خودتان بنویسید، چون هر چه آسان‌تر بگیرید، ماندن در مسیر برایتان آسان‌تر خواهد بود.

اگر وبلاگ نویسی را شروع نکرده‌اید یا وبلاگ نویس هستید و رها کرده‌اید، خوشحال می‌شوم دلیل رها کردن خودتان را برایم بنویسید.

 

3 دیدگاه برای “چرا باید وبلاگ نویسی را هر چه زودتر شروع کنید؟

 1. نجمه عزیزی گفته:

  خوش برگشتی باس!
  سخت ترین قدم وبلاگنویسی شروعش نیست به نظر من…برای من شروع زیبا و جذاب بود. حتی امتداد مسیر و حفظ تعهد هم قشنگه اما چشم انداز تار و بی فروغش غمگینم میکنه. اینهمه وقت یکریز نوشته‌ام و تا توی اینستا و واتساپ جارش نزنم از بیست سی تا بیشتر نمیشن مخاطبانم این درحالیه که عاشق موضوعم عاشق نوشتنم و در حوزه‌هایی که می‌نویسم هم رقیب کمه از سئو یه چیزایی بلدم و دیگه نمیدونم چه غلطی بکنم که شنیده بشم… شنیده شدن شکوفاکننده است زیبایی آفرینه . کتابی که ورق بخوره نو به نو نوشته میشه کلافه‌ام از این دکه بی رونق بی رهگذر متروک و دلم میخواد سر شما داد بزنم اجازه هست؟

  • محمدرضا کریمی گفته:

   سلام خانم نجمی عزیز ممنونم از شما
   من چند روزی است که دارم به این کامنت شما فکر می کنم. بدون شک اگر قرار باشد که این کار ما و نوشتن در سایت به یک نتیجه منتهی نشود تمام انگیزه خود را برای ادامه از دست خواهیم داد و یک کار بیهوده خواهد بود نوشتن ما.
   جار زدن که یک مرحله از روند تولید محتواست و حتمن باید جار بزنیم.
   ولی اینکه بعد از این همه نوشتن به یک نتیجه نرسیده ایم باید دنبال دلیلش باشیم که مشکل کار کجاست. می دانم که با گشتن به نتیجه خواهیم رسید.
   و در آخر شما هر زمان که بی حوصله شدید می توانید سر من داد بزنید من همیشه آماده شنیدن حرف های شما هستم
   باید دنبال دلیل این دیده نشدن باشیم

 2. نجمه عزیزی گفته:

  ممنون از مدارا و ملایمت کلامتون. بله دنبالش هستم به شدت. فعلا هم قصد ترک و جازدن ندارم اما این همه نرسیدن و جواب نگرفتن خسته و آسیب‌پذیرم کرده. بی دستاورد هم نبوده‌ها ولی انگار تناسب با تلاش و تداوم من نداره شاید هم قانونش و اصلا قانون دنیا همینه… راستی نجمه عزیزی هستم به من بی‌اعصاب نگو خانم نجمی برادر جان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *