چگونه از تولید محتوا درآمد کسب کنیم؟

make-money-from-content-creation

در سال‌های اخیر، تولید محتوا به قدری در مکان‌های مختلف تکرار شده است که ما دیگر حساسیت خودمان را به آن از دست داده‌ایم و برایمان یک امر عادی شده است ولی همچنان حرف زدن از محتوا و درآمد ناشی از آن جذاب است. به راستی چگونه از تولید محتوا کسب درآمد کنیم؟

 

راه‌های کسب درآمد از تولید محتوا

چه یک فرد باشید و چه یک کسب و کار، به چند روش می‌توانید از طریقِ تولید محتوا به درآمد برسید. در این مقاله تمامی راه‌های کسب درآمد از تولید محتوا را بررسی خواهیم کرد.

یک فرد به دو طریق می‌تواند از تولید محتوا پول در بیاورد. یکی اینکه در یک شرکت استخدام شود و با یک حقوق ثابت برای آن شرکت تولید محتوا کند، یا اینکه به صورت فریلنسر و دورکاری با شرکت‌ها کار کند و به ازای هر محتوا که برایشان تولید می‌کند، پول دریافت کند.

به عنوان یک کسب و کار به دو صورت می‌شود از تولید محتوا کسب درآمد کرد. یک روش به درآمد مستقیم از تولید محتوا است و روش دوم به صورت غیرمستقیم.

در درآمد مستقیم از تولید محتوا، شما به عنوان یک کسب و کار برای دیگران تولید محتوا انجام می‌دهید و کار کسب و کار شما، تولید محتوا برای دیگران است که به این صورت شما به صورت مستقیم از تولید محتوا درآمد خواهید داشت.

در روش غیرمستقیم شما برای کسب و کار خود محتوا تولید می‌کنید و از طریق این محتوا ترافیک ورودی وب سایت خود را افزایش می‌دهید و مخاطب جذب می‌کنید و در ادامه محصول خود را به مخاطب معرفی کرده و او را به سمت خرید هدایت می‌کنید و در نهایت مخاطب از شما خرید می‌کند و کسب و کار شما به صورت غیر مستقیم از تولید محتوا به درآمد می‌رسد.

 

به عنوان یک تولید کننده محتوا چقدر می‌توانم پول دربیاورم

میزان درآمد شما از تولید محتوا به میزان مهارت شما در این کار بستگی دارد. میزان مهارت شما هم از بررسی کارهای قبلی شما تعیین می‌شود، پس از بررسی و تعیین کیفیت کار شما بر اساس کیفیت کاری که انجام می‌دهید به شما حقوق می‌دهند.

دستمزدها در کارهای نویسندگی باتوجه به کیفیت کار شما و براساس کلمه تعیین می‌شود، معمولن از کلمه‌ای ۳۰ تومان شروع و تا کلمه‌ای ۳۰۰ تومان پرداخت صورت می‌گیرد. حتی وقتی کیفیت کار یک نفر خوب باشد بیشتر از این مبلغ هم پرداخت می‌کنند.

شما تا الان توانسته‌اید درآمدی چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم از تولید محتوا کسب کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *