پول درآوردن به هر طریق ممکن

پول درآوردن به هر طریق ممکن

لطفا قبل از هرگونه پیش‌داوری در مورد پول درآوردن مقاله را تا انتها بخوانید. در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که اولین گام برای آزادی مالی چیست و چگونه می توانیم به آن برسیم.

پول و مباحث مالی و اقتصادی از مواردی است که در مدرسه و دانشگاه ما هیچ آموزشی درباره آن‌ها نمی‌بینیم و بدون هیچ سوادی در این زمینه وارد اجتماع می‌شویم. تنها راه یادگیری آن‌ها تجربیات خودمان و اطرافیانمان است.

با این منابع محدود هم اکثرا تجربیات تلخی در زندگی در زمینه مالی تجربه می‌کنیم. در سال‌های اخیر نیاز به یادگیری در زمینه پول و سواد مالی کاملا آشکار شده و کتاب‌ها و دوره‌های زیادی در این زمینه ایجاد شده است که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

به‌خاطر نیازی که به یادگیری در این زمینه احساس کردم شروع به خواندن و دیدن آموزش‌هایی در زمینه سواد مالی کردم و یک دسته بندی با نام پول در وب سایت خودم راه‌اندازی کردم تا چیزهایی که یاد می‌گیرم را اینجا بنویسم.

 

حس خوبی نسبت به پول داشته باشیم

اولین موضوعی که باید به آن بپردازیم این است که هیچ حس بدی نسبت به پول و پول زیاد نداشته باشیم. چون در فرهنگ ما نگاه خوبی به پول زیاد و پولدارها وجود ندارد و این طرز فکر کاملا اشتباه است.

در ادامه چند نقل قول برای تایید داشتن حس خوب به پول برایتان می‌نویسم:

پول به انسان روح تازه می‌دهد و خستگی را شیرین و گوارا می‌سازد.

ثروت کلیدی است که هر در و هر راه بسته ای را باز می کند. دانته

پول کلید خوشبختی و سعادت و حلال مشکلات است. الکساندر دوما

پول همه چیز زندگی نیست، اما می‌تواند همه چیز زندگی را بخرد. ادموند استاکول

برای آدمی نزدیک‌ترین دوست، ثروتی است که در کیسه دارد. اخلاقی روحی

فقدان پول، منبع تمام بدبختی‌هاست. برنارد شاو

ثروت، ستون دنیاست. گاندی

دنیا را پول اداره می‌کند. مثل انگلیسی

تمام دنیای پهناور را بگردید، دری به روی آدم بی‌پول گشاده نخواهید یافت. هانری استانتون

ثروت تنها مذهبی است که همه پیرو آن هستند.

شرط اصلی موفقیت در تمام مراحل زندگی سه چیز است: اول پول، دوم پول، سوم پول. ناپلئون

مطمئن باشید که یگانه هدف من آن است که هرچه بتوانم پول به دست آورم، زیرا پس از تندرستی، پول از همه چیز بهتر است. موزارت

 

پول درآوردن به هر طریق ممکن

پس شکی در این نیست که داشتن پول و ثروت مایه آرامش در زندگی است و نبود آن می‌تواند عامل بدبختی و مشکلات زیادی باشد.

با فهمیدن این موضوع اولین کاری که باید در زمینه پول و ثروت انجام دهیم این است که کاری انجام دهیم تا بتوانیم پول دربیاوریم.

مهم‌ترین کاری که هر فردی در زندگی خود انجام می دهد درآوردن پول برای گذران زندگی اش است. و در مسیر پول درآوردن باید به این نکته توجه کنیم که هیچ کاری عار نیست. شما برای پول درآوردن باید از کارهایی که بلد هستید، شروع کنید.

کارگری کردن، دست‌فروشی کردن، تمیزکاری منازل، نگهداری بچه، نگهداری سالمندان، رانندگی در اسنپ، فروشندگی در مترو، شاگردی کردن و … هیچ کدام از این کارها مایه ننگ نیست بلکه بی پول بودن عار است.

در اولین گام برای رسیدن به آزادی مالی باید یک فهرستی تهیه کنیم از توانمندی های خودمان و کارهایی که می توانیم انجام دهیم. بعد از تهیه این فهرست می رویم سراغ نزدیک ترین گزینه به کسب درآمد و رسیدن به پول.

هرکاری که در توان شما و امکانات شما است را شروع کنید و به این فکر کنید که آن کار می تواند قبض های شما را بپردازد و پولی برایتان پس انداز کند که با همین پس اندازها در آینده می توانید بروید سراغ علاقه هایتان.

 

این نوشته در پول ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *