تجربیات وبلاگ نویسی مداوم

تجربیات وبلاگ نویسی مداوم

یک ماه پیش چالش ۲۰۰ روز وبلاگ نویسی مداوم را با همراهی تعدادی از دستانم راه اندازی کردیم و در این پست وبلاگ قصد دارم به مرور از تجربیات وبلاگ نویسی مداوم بنویسم. این نوشته‌ها داغِ داغ از تنور درآمده و هر جایی در طول مسیر احساس کنم موضوعی به انجام بهتر وبلاگ نویسی مداوم کمک می‌کند اینجا اضافه خواهم کرد.

 

یک موضوع ثابت برای نوشتن انتخاب کنید

در چند روز اول نوشتن از موضوعات مختلف نوشتم و بعد از چند روز بیشتر زمان روز به این سپری شد که در مورد چه موضوعی بنویسم؟ بعد از چند روز کلنجار رفتن با این موضوع به یک نتیجه خوبی رسیدم که انتخاب یک موضوع ثابت مثلن برای یک ماه می‌تواند کمک کننده باشد.

این کار را امتحان کردم و خدا را شکر جواب گرفتم. با انتخاب یک موضوع ثابت شما به راحتی می‌توانید افکار خود را متمرکز کنید و در مورد آن موضوع تولید محتوا کنید، جمع‌آوری منابع برای یک موضوع ثابت کار بسیار آسان‌تری است. و تمام این موارد کمک می‌کند که شما راحت‌تر بنویسید.

 

صبح ها به عنوان اولین کار وبلاگ نویسی کنید

در این یک ماه بنا به اجبار کار و زندگی در زمان‌های مختلفی از روز نوشته‌ام. بهترین نوشته‌هایم را در صبح‌ها بعد از بیدار شدن نوشته‌ام.

صبح‌ها ذهن بعد از یک استراحت شبانه، آماده‌تر است و همین نوشتن را برای شما آسان‌تر می‌کند و به خلاقیت بیشتری منتهی می‌شود.

صبح قبل از اینکه به موضوعات دیگران بپردازیم و درگیر حواس پرتی شویم، بهتر است بهترین زمان روز را به نوشتن پست وبلاگ خودمان اختصاص دهیم.

 

به محض روشن شدن لپ تاپ یک فایل ورد باز کنید

اینترنت لپ تاپ را قطع کنید و به محض روشن شدن یک فایل ورد باز کنید و موضوع مقاله را در بالای آن بنویسید و هر چیزی که در آن مورد به ذهن تان می‌رسد را با سرعت بالا و بدون توجه به املای واژه‌ها بنویسید.

بعد از این که نوشتید می‌توانید برگردید و به ویرایش نوشته خود بپردازید و هر چیز اضافی را از آن حذف کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *