سحرخیزی مزیت رقابتی در عصر حاضر

سحرخیزی مزیت رقابتی در عصر حاضر

از دوران کودکی به یاد دارم زمانی که کمی دیر از خواب بیدار می شدیم، پدرم می گفت: «روزی را اگر رایگان هم پخش کنند به شما چیزی نخواهد رسید» این جمله همیشه در زندگی همراه من بوده است و انگیزه‌ای برای نوشتن این مقاله شد.

با سحرخیزی می‌توانیم یک روز فوق العاده را برای خودمان بسازیم، وقتی صبح زود بیدار شویم و از ابتدای روزمان به صورت عالی استفاده کنیم، انرژی حاصل از انجام کارها در صبح می‌تواند تا پایان روز همراه ما باشد و یک روز عالی برایمان بسازد.

در این پست می‌خواهم در مورد فواید و مزیت‌هایی که سحرخیزی دارد صحبت کنم تا شما را تشویق کنم این عادت خوب را در خودتان ایجاد کنید، سحرخیزی در روزگار فعلی مهم تر از هر زمان دیگری است.

۱-سحرخیزی اعتماد به نفس ما را افزایش می‌دهد.

در ساعت‌هایی که خیلی‌ها خواب هستند، ما بیدار شده و دست به تلاش می‌زنیم و کاری را انجام می‌دهیم، به این صورت احساس می‌کنیم که از دیگران جلو هستیم، با عادت کردن به این جریان سحرخیزی، اعتماد به نفس ما بیشتر می‌شود، خودمان را باور می‌کنیم و قدرت بیشتری می‌گیریم تا کارهای بیشتری انجام دهیم.

۲-تمرکز بیشتری در صبح داریم.

در ساعات اولیه صبح خانه آرام است، تمام اعضای خانواده هنوز خواب هستند. سکوت ساعات اولیه صبح و این محیط آرام به شما آرامش لازم را می دهد تا روی کار خود تمرکز کنید.

از طرفی چون بیشتر آدم ها در این ساعت خواب هستند کسی در شبکه های اجتماعی به شما پیام نمی‌دهد یا با شما تماس نمی‌گیرد و به همین دلیل ما سراغ پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی هم نمی‌رویم بنابراین تمرکز بسیار بالایی در صبح داریم.

۳-کیفیت زمان صبح خیلی بیشتر است.

یکی از لذت‌های بزرگ سحرخیزی این است که تعداد کمی از افراد این کار را انجام می‌دهند. این بدان معنی است که سر و صدای کمتری برای حواس پرتی شما وجود دارد. به دلیل کم بودن حواس‌پرتی‌ها و نبودن بسیاری از استرس‌ها و تشویش‌ها در ساعات اولیه صبح ما می توانیم خیلی از کارها را در این ساعت از روز بهتر انجام دهیم.

۴-هیچ چیز ذهن صبح نمی‌شود.

به خاطر خواب و استراحتی که در شب داشتیم ذهن و بدن ما در بهترین حالت خود قرار دارد. چون تازه بیدار شده‌ایم و هیچ تصمیمی نگرفته ایم، ذهن خسته نیست و بسیار شاداب و آرام است و در هوشیارترین حالت ممکن است و آماده یادگیری است.

۵-به تعویق انداختن کارها کمتر می‌شود.

وقتی زود بیدار می شویم فعالیت های کمتری برای جلب توجه ما وجود دارد. گزینه های کمتری برای انجام دادن داریم. در نتیجه تمایل بیشتری داریم که کارهای پیش رویمان را به سرانجام برسانیم.

سحرخیزی ارزش امتحان کردن دارد.

این موارد فقط یک گوشه از فواید و مزایای سحرخیزی بود که برای شما نوشتم، دلایل زیادی برای زود بلند شدن وجود دارد. سحرخیز شدن به منظم شدن ما کمک می‌کند. همچنین باعث بهبود نگرش و باورهایمان می‌شود. شما را به این بزم سحرگاهی دعوت می‌کنم.

اگر جزو افراد سحرخیز هستید خیلی خوشحال می‌شوم که از مزایایی که سحرخیزی برایتان داشته است اینجا برای ما بنویسید. و اگر هم تصمیم گرفتید که سحرخیز شوید دعوت می‌کنم که این عادت خوب را به زندگی‌تان اضافه کنید و از آن لذت ببرید.

6 دیدگاه برای “سحرخیزی مزیت رقابتی در عصر حاضر

 1. زهرا شبستری گفته:

  موافقم تمام اینها رو تجربه کردم خصوصا ذهن صبح و اون سکوت عمیق که انگار قبل از شروع هیاهو از دنیا می‌دزدی

 2. فاطمه صادقی گفته:

  سلام آقای کریمی
  بسیار عالی و مفید بود
  من با شماره پنج به شدت موافقم👌
  البته تمرکز من در ساعت‌های نزدیک به ظهر بیشتر می‌شود.😊

 3. سارا اعتمادزاده گفته:

  آقای کریمی بسیار مطلب مفیدی رو نوشته بودید و خیلی خوب به مزیت‌های سحرخیزی پرداختید.
  از میان‌ تیترهایی که زده بودید لذت بردم.
  من حدوداً سه هفته است که ساعت ۶ و ۳۵ دقیقه بیدار می‌شم. تا پیش از اون حتی با صدای زلزله هم بیدار نمی‌شدم (این یک حقیقته). اما از زمانی که استاد شاهین کلانتری لایوهای صبحگاهی رو برگزار کردن، این عادت خوب در من ایجاد شد. وقتی صبح زود بیدار می‌شم:
  احساس بهتری دارم.
  اعتمادبه‌نفس بالاتری دارم.
  از دیدن رنگ صبح لذت می‌برم.
  و احساس امید به آینده‌ی روشن در جهت نوشتن برام تقویت می‌شه.

  • محمدرضا کریمی گفته:

   سارای عزیر چقدر خوشحالم که اینجا می بینمت.
   ممنونم از این که تجربه خوبت را با ما در میان گذاشتی حقیقتا این لایوهای شاهین خیلی تاثیر خوبی در صبح بیدار شدن من هم داشته چون مدتی بود که از بیدار شدن در صبح فاصله گرفته بودم
   .
   و چقدر انرژی گرفتم از کامنتت که گفتی اصلا اهل صبح نبودی ولی الان به این خوبی تونستی این عادت خوب را وارد زندگیت کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *