چطور از همین الان شروع کنیم و روز، هفته، ماه و سال متفاوتی داشته باشیم؟

چطور از همین الان شروع کنیم و روز، هفته، ماه و سال متفاوتی داشته باشیم؟

امروز روز اول اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ است و من بعد از چند سال تلاش برای راه اندازی کسب و کار آنلاین به این نتیجه رسیدم که با انجام کارهایی که در روزها و ماه‌ها و سال‌های گذشته انجام داده‌ام به همان نتایجی خواهم رسید که قبلن رسیده‌ام.

فکر کنم شما هم این جمله معرف را شنیده باشید که اگر کارهایی را انجام دهید که قبلن انجام می‌دادید، نتایجی را خواهید را گرفت که قبلن گرفته‌اید.

من در چهار سال گذشته در مسیر راه‌اندازی کسب‌و‌کار آنلاین موفق نبوده‌ام و به نتیجه دلخواه خودم نرسیده‌ام، به همین خاطر چون نتیجه برایم قابل قبول نبوده، تصمیم گرفتم که تغییراتی ایجاد کنم.

به همین منظور برنامه ورد را باز کردم و هر آنچه در ذهنم بود را در آن خالی کردم، تمام کارهایی که انجام داده بودم و کارهایی که اکنون در حال انجامشان بودم را نوشتم که بدانم من با انجام این کارها به هدف خودم نرسیده‌ام و در ادامه هم نخواهم رسید.

اولین قدم برای شروع تازه

اولین قدم برای شروع هر کاری طرح سوال است، با همین منطق من هم شروع کردم به طرح سوال‌هایی که به من کمک کند، روز، هفته، ماه و سال متفاوتی داشته باشم.

چطور می توانم سال متفاوتی داشته باشم؟

برای داشتن سال متفاوت نیاز است که ماه‌های متفاوتی داشته باشم، چون هر سال تشکیل شده از دوازده ماه و با ایجاد تغییر در عملکرد خودم در هر ماه می‌توانم در نهایت سال متفاوتی را داشته باشم.

چطور می توانم ماه متفاوتی داشته باشم؟

برای داشتن ماه متفاوت باید هفته‌های متفاوتی را خلق کنم، چون هر ماه تشکیل شده از چهار هفته و با ایجاد تغییر در عملکرد خودم در هر هفته می‌توانم در نهایت یک ماه متفاوتی را برای خودم خلق کنم.

چطور می توانم هفته متفاوتی داشته باشم؟

برای داشتن یک هفته متفاوت باید روزهای متفاوتی ایجاد کنم، چون هر هفته تشکیل شده از هفت روز و با ایجاد تغییر در عملکرد خودم در هر روز می توانم در نهایت یک هفته متفاوتی برای خودم ایجاد کنم.

چطور می توانم روز متفاوتی داشته باشم؟

هر روز از بیست و چهار ساعت تشکیل شده است، برای داشتن یک روز متفاوت باید ساعت‌های متفاوتی را خلق کنم تا حاصل این ساعت‌ها شود یک روز متفاوت.

هر ساعت از شصت دقیقه تشکیل شده است و هر دقیقه از شصت ثانیه، شصت دم، شصت لحظه تشکیل شده است.

ساده ترین راه برای تغییر

ساده ترین راه برای تغییر خود، تغییر کارهایی است که هر روز انجام می‌دهیم.

یعنی با ساختن همین امروز و همین لحظه اکنون که در اختیار ماست می‌توانیم آنچه در آینده خواهد آمد را تغییر دهیم و به همان شکلی که می‌خواهیم بسازیم.

چطور از همین الان شروع کنیم؟

به نظرم برای شروع از همین امروز تمام کارهایی که قبلن انجام می‌دادید را کنار بگذارید و دست به کارهای جدید بزنید و برنامه جدیدی برای امروز خودتان بریزید.

هیچ کس برای شکست خوردن برنامه ریزی نمی‌کند، شکست زمانی اتفاق می‌افتد که ما برنامه‌ای نداشته باشیم.

در هر زمانی که به این صفحه رسیدید، بعد از خواندن مقاله یک قلم و کاغذ بردارید و برنامه جدید خود را بنویسید و در اولین فرصت سراغ مهم‌ترین کار فهرست روزانه خود بروید و دست به اقدام بزنید.

اگر برنامه جدیدی در سر دارید یا مطلبی برای اضافه کردن به این مقاله دارید در بخش نظرات برایم بنویسید.

 

6 دیدگاه برای “چطور از همین الان شروع کنیم و روز، هفته، ماه و سال متفاوتی داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *