تولید محتوا چیست؟ تعریف تولید محتوا از زبان افراد متخصص ایرانی

تولید محتوا چیست؟

برای وارد شدن به هر دنیای ناشناخته‌ای باید ابتدا با مفاهیم کلی آن آشنا شویم و به تعریف مبانی اولیه آن بپردازیم. در مقاله قبلی محتوا را تعریف کردم  و در این مقاله به تعریف تولید محتوا می‌پردازم.

چون ارائه تعریف جامع و کامل از مبانی محتوا کار بسیار دشواری است و از طرفی این تعریف از زبان من که تجربه‌ای در آن ندارم، دردی را دوا نمی‌کند، به همین خاطر سراغ متخصصین ایرانی حوزه محتوا رفته‌ام تا از زبان این عزیزان به تعریف مبانی محتوا بپردازم.

به نظرم با کنار هم قرار دادن این تعاریف می‌توانیم به درک روشنی از تعریف مبانی محتوا برسیم. بهتر است سخن را کم کنم و به تعریف تولید محتوا از زبان متخصصین ایرانی حوزه محتوا بپردازم.

تعریف تولید محتوا از زبان افراد متخصص ایرانی

یاور مشیرفر: تولید یا خلق محتوا (که به نظرم همچنان ما در حال «خلق محتوا» هستیم تا «تولید محتوا») روشی برای بهره مندی از قدرت محتواست که با ظهور وب ۲٫۰ جاافتاده است. قبل از این هم، از عصر نقاشی‌های دیواری غارها به بعد ما در حال تولید و توزیع محتوا با همدیگر بوده‌ایم، اما عصر وب باعث شد محتوای ارائه شده سریع‌تر، دقیق‌تر و منظم‌تر به هدف برسد. در واقع عصر وب ۲٫۰ باعث شد مبحثی به نام «تولید محتوا» جدی تر گرفته شود. (من در این مورد یک مقاله مفصل نوشته‌ام: « تحلیل اکوسیستم محتوا » که در آن مسیر حرکت محتوا در دل تاریخ را نمایش داده‌ام.)

حامی غفاری: تولید یا درست‌تر خلق محتوا در واقع تلاش‌هایی است که ما انجام می‌دهیم، برای اینکه محتوا و پیام ما شکل بگیرد و خلق شود تا در بسترهای مختلف آن را به دست مخاطب خودمان برسانیم.

عادل طالبی: هرگاه بتوانیم پیامی را انتقال بدهیم در واقع ما محتوایی را تولید و البته توزیع کرده‌ایم، تولید و توزیع در کنار هم هستند. چون محتوا تعریف دقیقی ندارد، نمی‌توانیم برای تولید محتوا هم تعریف دقیقی داشته باشیم، اما هرگاه بتوانیم پیامی را منتقل بکنیم، ما تولید محتوا انجام دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *