بازاریابی محتوایی چیست؟ تعریف بازاریابی محتوایی از زبان افراد متخصص ایرانی

بازاریابی محتوایی چیست؟ تعریف بازاریابی محتوایی

به قول ست گودین (کارآفرین موفق آمریکایی) : بازاریابی محتوایی «همه چیزی است که از بازاریابی باقی‌ مانده است.» امروزه بازاریابی محتوایی لازمه هر کسب‌و‌کار موفقی است.

با گسترش اینترنت، تکنولوژی‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی، شکل بازاریابی کسب‌و‌کارها تغییر کرده است. دیگر تبلیغات تلویزیونی و محیطی آن قدرت سابق را ندارند.

مردم در خانه‌هایشان هنگام پخش تبلیغات به کارهای دیگری مشغول می‌شوند. حتی در خیابان، تاکسی، اتوبوس، نگاه‌ها بیشتر به صفحات رنگی و جذابِ گوشی‌های موبایل است تا توجه به محیط اطراف.

برای ورود به بازاریابی محتوایی باید ابتدا بدانیم که بازاریابی محتوایی چیست؟ اولین بار محتوا و بازاریابی محتوایی توسط موسسه بازاریابی محتوا مطرح شد، به همین خاطر ابتدا به تعریف موسسه بازاریابی محتوا بپردازیم:

تعریف موسسه بازاریابی محتوا از بازاریابی محتوایی

Content marketing is a strategic marketing approach focused on creating and distributing valuable, relevant, and consistent content to attract and retain a clearly defined audience — and, ultimately, to drive profitable customer action. CMI

بازاریابی محتوایی، یک بازاریابی استراتژیک است که متمرکز است بر تولید و توزیع محتوای با ارزش، مرتبط و مستمر برای جذب و حفظ یک جامعه مخاطب کاملن مشخص و واضح با هدفِ هدایت مشتری برای انجام افعال سودآور است.

بیایید همین اول کار این تعریف را حفظ کنیم، طوری که چشم بسته آن را بگوییم. چون کلمه به کلمه این تعریف مهم است و می‌شود برای هر کلمه یک کتاب توضیحات نوشت. در ادامه باهمدیگر این تعریف را باز می‌کنیم:

۱-این تعریف به ما گوشزد می‌کند که بازاریابی محتوایی یک بازاریابی استراتژیک است یعنی برنامه دارد. در بازاریابی محتوایی شما نیاز به سیستمی دارید که به طور مداوم خوب کار کند.

۲- متمرکز بر تولید و توزیع یعنی اقدامات شما برای تولید و انتشار محتوا الزامی است.

۳-محتوای باارزش، مرتبط و مستمر یعنی شما به صورت مستمر برای مخاطب هدف خودتان محتوای باارزش ایجاد کنید.

۴-جذب و حفظ یعنی تنها محتوایی باارزش است که بتواند در جذب و نگه‌داری به ما کمک کند.

۵- یک جامعه مخاطب کاملن مشخص یعنی اینکه شما باید برای بازاریابی محتوایی مخاطب، هوادار یا مشتری ایده‌آل خود را بشناسید.

۶- با هدفِ هدایت مشتری برای انجام افعال سودآور یعنی شما باید پیش از تولید محتوا تصوری از نتیجه در ذهن خود داشته باشید. اینکه از تولید این محتوا به دنبال چه هدفی هستید.

تعریف بازاریابی محتوایی از زبان افراد متخصص ایرانی

یاور مشیرفر: بازاریابی محتوایی مجموعه تکنیک‌هایی است که با آن‌ها می‌توانیم انتقال ارزش را «حفظ و ماندگار» کنیم. در واقع حفظ ارزش انتقال یافته در دنیای ما با پول صورت می‌پذیرد و تبدیل حس ارزشمندی به چیزی که مخاطب حاضر باشد برایش هزینه پرداخت کند، نتیجه کار بازاریابی محتوایی است. به عبارت دیگر بازاریابی محتوایی حلقه واسط و جریان دو طرفه بین مخاطب و تولید کننده / خالق محتواست که قرار است برای هر دو طرف منتج به «سودمندی و ارزشمندی» شود.

حامی غفاری: بازاریابی محتوایی، خلق و انتشار محتوای جذاب و کاربردی برای اطلاع‌رسانی، برقراری ارتباط با مخاطب، خلق ارزش و افزایش اعتماد است تا در نهایت اهداف بازاریابی و فروش ما محقق شود

عادل طالبی: به نظر من هرگاه بتوانیم با استفاده از محتوا (فارغ از نوع و فارغ از شکل) به اهداف بازاریابی برسیم یا به کسب‌و‌کار کمک کنیم که به سمت اهداف بازاریابی نزدیک بشود، داریم بازاریابی محتوایی انجام می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *