وقتی از پیاده روی حرف میزنم از چه حرف می زنم؟

وقتی از پیاده روی حرف میزنم از چه حرف می زنم؟

به دور و برمان که نگاه کنیم پر است از انواع لوازم و ابزارها که هدفشان برآورده کردن آرزوهای ما در کمترین زمان ممکن است، دنیا دارد میرود سمتی که همه چیز با کنترل از راه دور اداره شود، شبکه های تلویزیون با کنترل از راه دور عوض می شود الان همه چیز را داخل گوشی مان داریم و با یک دکمه می توانیم هر چیز که دلمان از هر کجای دنیا که می خواهد را خرید کنیم.

باید کمی با خودمان مهربان باشیم و برای این زندگی پر سرعت دست اندازهایی ایجاد کنیم که سرعتش را کم کند تا اندکی طعم زندگی را بچشیم، پیاده روی یکی از همان کارهایی است که من برای این منظور انجام می‌دهم و برای شما هم یک پیشنهاد پرفایده می‌دانم.

نیچه: تنها ایده‌هایی که از طریق پیاده روی به دست می‌آیند، ارزش دارند.

و پیاده روی یک راه عالی برای رسیدن به ایده هایی است که هیچ وقت پشت سیستم و جلوی مانیتور به شما الهام نخواهند شد، ولی برای رسیدن به این مدل از پیاده روی نیاز است که یک سری کارها را انجام دهیم یعنی برای پیاده روی خودمان باید قوانین خاصی را ایجاد کنیم، در ادامه به قوانین خودم برای پیاده‌روی خواهم پرداخت:

قوانین پیاده روی من

برای داشتن یک پیاده روی خوب که علاوه بر سلامتی به ما در رسیدن به خلاقیت هم کمک کند باید برای خودمان قوانینی اعمال کنیم، مثل یک بازیکن فوتبال حرفه‌ای که تفاوت‌هایی با یک بازیکن آماتور دارد، ما هم به دنبال یک پیاده روی حرفه ای هستیم و با افرادی که به صورت غیر هدفمند پیاده‌روی می کنند تفاوت‌هایی خواهیم داشت.

ما می‌خواهیم از پیاده روی برای رسیدن به ایده های نو استفاده کنیم، این نوع پیاده روی نیاز به یک سری قوانین دارد که در ادامه به صورت فهرست وار قوانین خودم را خواهم نوشت:

۱-به قصد پیاده روی از منزل خارج می‌شوم،

۲-راه رفتن در منزل یا روی تردمیل پیاده روی نیست.

۳-پیاده رفتن برای خرید یا انجام هر کار دیگری با پای پیاده، پیاده روی نیست.

۶-قلم و کاغذ همراه خودم داشته باشم تا اگر ایده ای به ذهنم رسید، سریع یادداشت کنم.

۷-تند و کند رفتن مهم نیست، خودت را اذیت نکن و هر جور دلت می خواهد راه برو.

۸-کلیدهای خانه را همراه خودت ببر که مزاحم سایر اعضای خانواده نشوی.

۹-ترجیح من این است که تنهایی به پیاده روی بروم.

۹-با لباس و کفش مناسب برای پیاده روی بروم.

۳-بدون موبایل به پیاده روی خواهم رفت.

۴-به آسمان و محیط اطراف توجه کنم.

پیاده روی را به یک عادت تبدیل کنم.

۱۰-برای پیاده روی خود سه حالت خَرد، متوسط و عالی طراحی می‌کنم، حالت خَرد به مدت ۱۰ دقیقه برای روزهای پرمشغله، حالت متوسط برای روزهایی که زمان دارم به مدت ۳۰ دقیقه و در حالت عالی می توانم بیشتر از ۳۰ دقیقه پیاده روی داشته باشم.

با پیاده روی می توان به ایده های نو دست یافت

نسیم نیکلاس طالب: اولین گام برای فیلسوف شدن آهسته و آرام گام برداشتن است.

جسم انسان روی ذهن او تاثیر می‌گذارد و نباید این موضوع نادیده گرفته شود، به همین خاطر داشتن تحرک روزانه برای سلامتی و ذهن بسیار مهم است. بسیاری از مشکلات ما بخاطر این است که تحرکمان بسیار کم است.

با پیاده روی روزانه ما به حداقل تحرک روزانه دست خواهیم یافت

پیاده روی کاری است که همه می‌توانند انجام بدهند، ممکن است به هر دلیلی ما نتوانیم به باشگاه برای ورزش کردن برویم ولی پیاده روی بدون هزینه و در دسترس همگان است. یادمان باشد که ما بدون تحرک بدنی آسیب می‌بینیم.

داشتن قوانین برای این کار کمک می‌کند که به خلاقیتی که دنبال رسیدن به آن هستیم دست پیدا کنیم، اگر زندگی تمام اندیشمندان بزرگ را بررسی کنید، بیشتر آنها برای پیاده روی روزانه برنامه مدون با قوانین خاص خودشان داشته‌اند.

از شما هم دعوت می‌کنم به این حرکت زیبا بپیوندید و این برنامه را در زندگی خودتان و با قوانین خودتان پیاده سازی کنید و مطمئن باشید که نتایج آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

تا کنون برای پیاده روی اقدامی کرده‌اید؟ اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید خوشحال می‌شوم که آن را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *