چرا باید برنامه ریزی روزانه داشته باشیم؟

چرا باید برنامه ریزی روزانه داشته باشیم؟

الان که دارم این مقاله رو می نویسم و همزمان در عالم رویا به دوران مدرسه و دانشگاه فکر می کنم یادم میاد که تا مقطع کارشناسی هیچ درسی رو برای امتحان کامل مرور نکردم و جزو افرادی بودم که تا لحظه توزیع برگه های امتحان جزوه به دست در حال خواندن بودم و باز هم نرسیدم که تمام مطالب رو بخوانم. اگر شما هم مثل من از آن دست آدم های دقیقه نودی هستید که کارها رو به دقایق آخر موکول می کنید و با کلی استرس کارها رو نیمه تمام انجام میدهید باید بدانید که با برنامه ریزی روزانه بیشتر این مسائل حل خواهند شد. ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که چرا باید برنامه ریزی روزانه داشته باشیم؟

بدون برنامه ریزی روزانه کنترل روزتان از دست تان خارج می شود

اگر برای روزتان برنامه ریزی نکرده باشید چون شما برنامه مشخصی ندارید برای کارهایی که قرار است در طول آن روز انجام دهید به کوچکترین عامل بیرونی واکنش نشان خواهید داد. شما به تمام تماس های تلفنی دوستان و خانواده پاسخ خواهید داد, اینستاگرام , تلگرام و واتس اپ را چک خواهید کرد, خلاصه به هیچ کس و هیچ پیامی نه نخواهید گفت, در نتیجه شما هیچ کنترلی روی روزتان نخواهید داشت و روزها از پی هم به همین صورت بدون برنامه ریزی و انجام کار مثبتی خواهند گذشت.

بدون برنامه ریزی روزانه احتمال حواس پرتی به شدت افزایش می یابد

بدون داشتن برنامه روزانه کاملاٌ مشخص که در آن بازه های زمانی مشخصی در نظر گرفته شده برای انجام لیست کامل کارهایی که باید در آن روز انجام دهید به راحتی حواس شما با هر چیز مسخره ای پرت خواهد شد مخصوصاً در دنیای امروزه که گوشی های هوشمند و شبکه اجتماعی شما را محاصره کرده اند و همین الان که در حال خواندن این مقاله هستید به احتمال زیاد کمتر از یک متر با شما فاصله دارند.

بدون برنامه ریزی روزانه تمرکز شما از بین خواهد رفت

وقتی برنامه ریزی روزانه نداشته باشید پس لیست کارهایی که باید در روز انجام دهید هم در کار نخواهد بود و همین باعث خواهد شد که شما روی هیچ یک از کارهایتان تمرکز لازم را نداشته باشید چون لیستی نیست که به شما اولویت کارهایتان را نشان دهد و بدون تمرکز شما در بیشتر موارد کار مفیدی انجام نخواهید داد.

بدون برنامه ریزی روزانه کارهایی که مفید هستند انجام نخواهند شد

این خاصیت انسان است که همیشه دوست دارد به سراغ کارهای راحت برود و کیست که نداند اکثر کارهایی که مفید هستند اندکی چغر و بد بدن هستند و بیشتر افراد از انجام شان شانه خالی می کنند و بدون برنامه ریزی روزانه همیشه در اولویت آخر قرار می گیرند و در بیشتر موارد از روزی به روز دیگر منتقل می شوند

ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *